Jižní křídlo Pražského hradu

Zrestaurování prostoru hlavního schodiště Jižního křídla Pražského hradu patří mezi práce, na které se vzpomíná celý život. Toto schodiště jsme v úzké spolupráci s památkovým odborem vymalovali vícevrstvými vápenými malbami, zrestaurovali jsme pozůstatky původních dekorativních maleb, obnovili štukové prvky a celou plochu stěn a stropů jsme potáhli tenkou vrstvou včelího vosku, který jsme na závěr krásně vyleštili. Na zrenovované schodišťové stupně jsme položili důstojný červený koberec.Kontaktní osoba:

Kontaktní osoba: Pavel Janeček
Pavel Janeček
vedoucí­ technik, prokurista, spolumajitel firmy

777 334 313
janecek@emtandem.cz


Reference

Španělský sál Pražského hradu

frame landscape

Jen málokteré firmě na světě se poštěstí, aby se mohla podílet na údržbě tak vyjímečného prostoru jako je Španělský sál ve Středním křídle Pražského hradu. Jsme hrdí, že jsme mohli nejen opravovat malby a bohaté zlacení ve Španělském sále ale i kompletně zrekonstruovat celý Velký balkon Španělského sálu a to včetně prací přesahujících do hlavního reprezentačního prostoru.

více >

Britské velvyslanectví

frame landscape

V roce 2016 jsme vymalovali několik místností na Britském velvyslanectví v Praze.

více >

Široká chodba Střední křídlo Pražského hradu

frame landscape

Na fotografiích vidíte průběh lokálních oprav maleb stěn Široké chodby. Dobře viditelné je pečlivé zakrytí dlažeb a oblepení soklíků.

více >

Ukázky technik

frame landscape

Ukázky benátského štuku a vápené lazurové barvy

více >

Malby Prašné věže

frame landscape

Toto je ukázka obnovených maleb v Prašné věži (Mihulka) na Pražském hradě. V této třípodlažní věži jsme obnovovali malby a retušovali zásahy ve stěnách po novém vedení elektroinstalace. 

více >