Vrata a dveře Pražského hradu

Na Pražském hradě jsme restaurovali, opravovali a vyráběli repliky řady dveří a vrat. Ty nejzajímavější z nich vidíte na fotografiích.

 

Na první fotografii jsou vstupní vrata na Jezdecké schody Starého paláce Pražského hradu. Těmito krásnými vraty se vjíždělo na koních do Vladislavského sálu. V naší dílně prošly více než dvouměsíčním kompletním restaurováním.

Další dvě fotografie zobrazují repliky vjezdových vrat do stájového dvora. Byly provedeny z dubového masivu za použití většiny originálních prvků kování.

 

Na čtvrté fotografii vidíte jednu ze čtyř replik trojkřídlých obloukových vrat uzavírající průchody Severního a Jižního výběžku Pražského hradu.

 

Pátá fotografie zachycuje zrestaurovaná vstupní vrata do kaple sv. Kříže na druhém nádvoří Pražského hradu, na šesté fotografii jsou opravenené dveře do Severního výběžku na prvním nádvoří.

Na sedmé fotografii je dvojice vstupních dveří do Jižního křídla. Nachází se přímo pod balkonem, ze kterého ve zvláště významných chvílích hovoří prezidenti ke svému lidu.

 

Na dalších čtyřech fotografiích vidíte zrestaurované dveře v prostorech Starého královského paláce. 

Na předposlední fotografii jsou zachyceny nové dvoukřídlé dveře, které byly v naší dílně vyrobeny pro obchod s upomínkovými předměty. Tento obchod se nachází v Jiřské ulici v areálu Pražského hradu. Na poslední fotografii vidíte zajímavé vstupní dveře do obrazové galerie. Tyto dveře prošly repasí a jedno křídlo i výměnou ozdobné skleněné výplně.Kontaktní osoba:

Kontaktní osoba: Libor Malý
Libor Malý
vedoucí truhlárny

777 125 993, 777 334 313
maly@emtandem.cz


Reference

Špaletová okna a dveře

frame landscape

Zakázková výroba replik špaletových oken a dveří

více >

Podlahy, okna, dveře, repase - Pražský hrad

frame landscapeRepase a doplnění podlahových čtverců, repase oken a dveří kanceláře.  více >

Nábytek z masivu i lamina

frame landscape

Je pro nás výzvou vyrobit Vám nábytek atypických tvarů a provedení...

více >

Strážní budka na PH

frame landscape

Opravy a výroba replik strážních budek na Pražském hradě

více >

Hotel Carol - nábytek

frame landscape

Výroba nábytku pro hotel Carol

více >

Židle Vladislavský sál

frame landscape

V rámci této zakázky jsme kompletně renovovali velké množství židlí používaných při slavnostních příležitostech ve Vladislavském sále Starého paláce Pražského hradu.

více >

Nábytek Národní divadlo

frame landscape

V rámci rekonstrukce několika kanceláří Nové scény národního divadla jsme vyrobili a nainstalovali atypický kancelářský nábytek.

více >

Skříně na míru

frame landscape

Vyrábíme také různý nábytek na míru, nejčastěji dle návrhu architektů.

více >